Aktuality

 • INTELIGENTNÍ MĚSTO existuje?

  Regiony v České republice stojí před obrovskými výzvami (řešeni rostoucí nezaměstnanosti, nedostatečná aplikace výzkumu do praxe firem, zastavení rozevíraní nůžek mezi bohatými a stále chudnoucími regiony, …). Aby těmto výzvám regiony mohly čelit, musí mít základ v kvalitním a efektivním řízeni měst.

  Číst dál...  
 • Druhé pracovní setkání ve Vendryni

   Dne 4. 6. 2013 jsme uspořádali v městečku Vendryně nedaleko Třince druhé pracovní setkání v rámci projektu Inteligentní město. Hlavním cílem bylo seznámit účastníky s návrhem Standardu Inteligentního města, který je klíčovým výstupem projektu. Akce se zúčastnilo více než 50 zástupců měst a obcí, převážně starostů, místostarostů, tajemníků a zaměstnanců městských úřadů.

  Číst dál...  
 • článek v Moderní obci

  Na čem staví inteligentní obec (Moderní obec - 1/2013)

  Číst dál...

   

IFOK

IFOK
IFOK je poradenskou společností s unikátní zkušeností v podmínkách západní a východní Evropy. Jako německá poradenská firma s působištěm v Berlíně má konkrétní historicky nedocenitelné zkušenosti z transformace veřejné správy ve východní části Německa, bývalé NDR, pro podmínky SRN a ze sjednocení veřejné správy společného státu Německo. Považujeme partnera IFOK pro spolupráci na projektu Inteligentní město za velmi kompetentního a nesmírně přínosného.

Německá společnost IFOK je lídrem v oblasti komunikace a strategie. Síla firmy spočívá v kombinaci předmětu a metodologie odborné znalosti. IFOK je velkou mezinárodní poradenskou společností s více než stovkou zaměstnanců v Bensheimu (nedaleko Frankfurtu), Berlíně, Mnichově, Düsseldorfu, Bruselu, a také Bostonu. Společnost má sídlo v Bensheimu, jižním Německu. V roce 2009 byl jmenován IFOK jeden z nejvíce inovativních firem v Německu a ocenění "Top 100" Pečeť kvality.

Společnost se zaměřuje na témata týkající se současné společnosti: energetika, životní prostředí, udržitelného rozvoje, vědy, vzdělávání, zaměstnanosti aspolečenské odpovědnosti. Pracuje na různých platformách: z tištěných médií a klasické PR práce až po dialogy, události a sociální média.

IFOK pracuje pro zákazníky ve veřejném sektoru, podnikatelské sféry a občanské společnosti. Hlavním přístupem firmy je formování změn prostřednictvím účasti a dialogu. Společnost pracuje způsobem, který jednoznačně podporuje zákazníky firmy - jako poskytovatele poradenství, think tanků, nápadů. Nabízí technické analýzy, strategické poradenství, styk s veřejností, a plánování a realizaci projektu.

 

Odkaz na web společnosti IFOK
www.ifok.de