Aktuality

 • INTELIGENTNÍ MĚSTO existuje?

  Regiony v České republice stojí před obrovskými výzvami (řešeni rostoucí nezaměstnanosti, nedostatečná aplikace výzkumu do praxe firem, zastavení rozevíraní nůžek mezi bohatými a stále chudnoucími regiony, …). Aby těmto výzvám regiony mohly čelit, musí mít základ v kvalitním a efektivním řízeni měst.

  Číst dál...  
 • Druhé pracovní setkání ve Vendryni

   Dne 4. 6. 2013 jsme uspořádali v městečku Vendryně nedaleko Třince druhé pracovní setkání v rámci projektu Inteligentní město. Hlavním cílem bylo seznámit účastníky s návrhem Standardu Inteligentního města, který je klíčovým výstupem projektu. Akce se zúčastnilo více než 50 zástupců měst a obcí, převážně starostů, místostarostů, tajemníků a zaměstnanců městských úřadů.

  Číst dál...  
 • článek v Moderní obci

  Na čem staví inteligentní obec (Moderní obec - 1/2013)

  Číst dál...

   

Bad Neustadt an der Saale

Bad Neustadt an der Salle
Bad Neustadt an der Saale je německým městem s 16300 obyvateli. Bavorské město leží na úpatí kopce s hradem Salzburg, který pochází ze 12. století. Ve středověku bylo město centrem franského Oberlandu. Město je známé pro jeho lázeňskou část s četnými lázněmi a klinikami, kde již více než sto padesát let vyvěrají slané léčivé prameny.

Město má stabilizované vedení, které dlouhodobě usiluje o co největší rozvoj města tak, aby jeho výstupem byl kvalitní život občanů a co nejnižší nezaměstnanost. Za tímto účelem má město stanoveny akční plány strategického rozvoje, které jsou průběžně aktualizovány a především komunikovány se zaměstnavateli v regionu, neziskovými organizacemi a v neposlední řade též s občany. Město má v současné době nastaven efektivní a propracovaný systém komunikace a spolupráce v rámci nejrůznějších partnerství s aktéry, kteří ve výsledku ovlivňují život všech obyvatelů tohoto města i regionu.

Z uvedených důvodů bylo město vybráno jako příklad dobré praxe. Stávající starosta Bruno Altrichter působí ve své funkci již od roku 1997. Úřad pod jeho vedením má propracovanou organizační strukturu s jasnými kompetencemi pro své zaměstnance a otevřenou komunikaci s občany.

 

Oficiální web města Bad Neustadt an der Saale 
www.badneustadt.rhoen-saale.net