Aktuality

 • INTELIGENTNÍ MĚSTO existuje?

  Regiony v České republice stojí před obrovskými výzvami (řešeni rostoucí nezaměstnanosti, nedostatečná aplikace výzkumu do praxe firem, zastavení rozevíraní nůžek mezi bohatými a stále chudnoucími regiony, …). Aby těmto výzvám regiony mohly čelit, musí mít základ v kvalitním a efektivním řízeni měst.

  Číst dál...  
 • Druhé pracovní setkání ve Vendryni

   Dne 4. 6. 2013 jsme uspořádali v městečku Vendryně nedaleko Třince druhé pracovní setkání v rámci projektu Inteligentní město. Hlavním cílem bylo seznámit účastníky s návrhem Standardu Inteligentního města, který je klíčovým výstupem projektu. Akce se zúčastnilo více než 50 zástupců měst a obcí, převážně starostů, místostarostů, tajemníků a zaměstnanců městských úřadů.

  Číst dál...  
 • článek v Moderní obci

  Na čem staví inteligentní obec (Moderní obec - 1/2013)

  Číst dál...

   

Úvodní setkání s novináři časopisu Moderní obec

Dne 9.5. proběhlo úvodní setkání s novináři časopisu Moderní obec Ivanem Ryšavým (šéfredaktor) a Simonou Dvořáčkovou (redaktorka), na kterém byli seznámeni s projektem Inteligentní město, jeho náplní a hlavními cíli. Rádi bychom i touto cestou docílili, že se výstupy projektu dostanou k co nejširší řadě představitelů veřejné správy.

 • PP01_predstaveni_projektu
 • PP01_setkani_s_redaktory